Odstraňovanie plesní

Plesne_na_stenách_sú_dôsledkom_nadmerne_vlhkého_vzduchu_a_sú_nebezpečné

Čo robiť?

Pleseň_je_potrebné_najprv_dezinfikovať,_potom_odstrániť_a_potom_obnoviť_maľovku_alebo_omietku

Plesne v obytnom priestore sú viac ako len nepríjemné. Zdravotné riziká, ktoré vyplývajú v dôsledku ich prítomnosti, sa nesmú podceňovať.

Príčiny tvorby plesní môžu byť rôzne. Každopádne sú dôsledkom stálej nadmernej vlhkosti v priestoroch. Je potrebné si vopred ujasniť, či sa spóry plesní šíria po škodách spôsobených vodou, alebo sú takzvane "doma vypestované" na základe nedostatočného vetrania.

Zodpovedajúco týmto záverom je potrebné príčiny, ktoré k tvorbe plesní viedli, odstrániť, a následne sa  zasiahnuté oblasti musia odborne ošetriť.

Návrh opatrení

je tak dôležitý ako samotné jednotlivé kroky. Inak stráca zmysel napríklad aj samotné odstránenie plesní z ešte vlhkého podkladu. Aj jednoduché premaľovanie plesní má veľmi pochybný a krátkodobý účinok.

Postup:

Napadnuté miesto je potrebné najprv dezinfikovať, čiže usmrtiť huby, ktoré produkujú nebezpečné spóry. Povrch napadnutý plesňou musí byť ošetrený veľmi opatrne, aby nedošlo k rozptylu nebezpečných spór do vzduchu. Naši pracovníci vykonávajú dezinfekciu plesní profesionálne a dôsledne pomocou tekutého prostriedku na báze peroxidu vodíka, koloidného striebra a polymérov. Je naozaj potrebné správne zvoliť typ dezinfekčného prípravku, nakoľko nevhodné prípravky môžu naopak zvyšovať opätovnú tvorbu plesní tým, že im vytvoria optimálne prostredie (napr. prípravky s obsahom chlóru) , alebo môžu poškodzovať povrch stien.

Po dezinfekcii je možné plesne odstrániť rôznym spôsobom v závislosti od povrchu a stupňa poškodenia buď čistením alebo oškrabaním omietky, protiplesňovým náterom, impregnáciou.

Posledným krokom je obnova poškodenej maľovky, prípadne omietky.

Aby ste  aj Vy mohli mať pokojný spánok, kontaktujte nás!

Kontakt_odstraňovanie_plesní_zo_stien_rohov_bytov_izieb

 

Prejsť na kontaktný formulár... tu

Návrh opatrení proti plesniam

Prevencia_proti_plesňam,_kde_vzniká_pleseň,_čo_je_to_pleseň

čítať ďalej...