Často kladené otázky

Cenné informácie k prevencii proti tvorbe plesní a škodám spôsobeným vodou

Škody spôsobené vodou, tvorba plesní atď. sú nielen nepríjemné, ale aj negatívne vplývajú na naše financie.  Po vytopeniach, požiaroch, pri výskyte plesní dochádza k poškodeniam objektov a stratám na energii. Firma Drystar tu ponúka pomoc nielen formou sušenia, ale aj formou poradenstva ohľadne opatrení, ako škodám tohto druhu predísť.

 

Odkaz na odborný článok o možných spôsoboch sušenia:

http://urobsisam.zoznam.sk/dom/rekonstrukcia-bytu/6-sposobov-ako-odvlhcit-rodinny-dom

 

 

Správne vetranie

Plesne za skrinkami v kúpelni, vlhké okná, čierne fľaky v spálni - správne vetranie priestorov v budovách si často vyžaduje veľkú odvahu.


Dbajte na nasledovné body, aby ste sa vyhli nielen škodám na stavebných materiáloch, ale aj stratám na energiach.

čítať ďalej...

 

Odstraňovanie plesní

Bez odstránenia príčiny sa budú plesne vždy opätovne vracať. Z toho dôvodu by sme mali pred ich odstránením odstrániť najprv príčinu. 
 
Aj najmenšie napadnutie plesňami môžete odstraňovať len vtedy, ak nie ste alergickí a netrpíte chronickými ochoreniami dýchacích ciest. 
 
Ďalej nesmiete mať tiež oslabený imunitný systém. Silnejšie napadnuté miesta by mal vždy odstraňovať odborník.

čítať ďalej...

Prevencia proti plesniam

Tvorba plesní v obytných miestnostiach má často príčinu v pochybeniach pri stavbe. Spúšťačom nebezpečnej tvorby plesní môže byť však aj nesprávna izbová klíma a vlhkosť v obytných miestnostiach.

Naše opatrenia poukazujú na to, ako sa dá preventívne bojovať proti plesniam.

 

čítať ďalej…

Princíp odvlhčovania vzduchu

Odvlhčovače vzduchu nájdu uplatnenie zväčša po škodách spôsobených vodou. Tu nájdete všeobecné informácie o rôznych typoch odvlhčovačov. Okrem kondenzačných odvlhčovačov sú nemenej zaujímavé aj absorpčné odvlhčovače.

 

čítať ďalej…

Prečo vysušovať vzduch?

Nasadenie odvlhčovačov vzduchu je odporúčané z viacerých dôvodov. Zistite viac o možnostiach nasadenia a princípe fungovania odvlhčovačov používaných firmou Drystar, a ktorým naši odborníci plne dôverujú.

 

čítaj ďalej …

Otázky a odpovede

Ako dlho trvá vysušenie? Koľko el. energie sa spotrebuje počas sušenia? Tieto a ďalšie otázky k téme odvlhčovanie a škody spôsobené vodou Vám odpovedia naši odborníci.

 

čítaj ďalej…